banner1348

Denizli'de 300 Kişiyi Dolandıran 8 Kişi Tutuklandı

Denizli'de internet sitelerinde verdikleri ilanlarla, cinsel ilişki için kendilerini arayanları dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp, Denizli Adliye'sine sevk edilen ve mahkemeye çıkarılan 10'u kadın toplam 26 kişiden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, internette siteler açarak ilişki için ilan veren ve kendilerini arayan vatandaşları dolandıran çete üyelerini yakalamak amacıyla 3 ay önce teknik ve fiziki takip başlattı.

İnternette site açan kişilerin, kadın resimleri koyup, altlarına da farklı cep telefonu numaraları yazdığı tespit edildi.

Polis, teknik takip sonucu; şüphelilerin belirtilen telefondan kendilerini arayanları kadınlarla konuşturduğunu, randevu almak isteyen kişilerden, önce verdikleri hesap numarasına para yatırmalarını istediğini, parayı aldıktan sonra iletişimi kestiğini belirledi.

Polis, şüphelilerin bu yolla yaklaşık 300 kişiyi dolandırdığını tespit etti. Dolandırılanlar arasında bulunan bir kişinin verilen hesaba 60 bin lira yatırdığı ortaya çıktı.

Takibe alınan dolandırıcı çetesi üyeleri polisin harekete geçmesiyle, geçen Çarşamba günü operasyonu başlattı. 17 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında 10'u kadın, 26 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kadınların arasında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu, telefon görüşmelerini bu kişilerin yaptığı belirlendi.

Şüpheliler, polisteki işlemlerinin ardından dün (Cuma), organize suç örgütü kurmak ve üye olmak, nitelikli dolandırıcılık suçlarından Denizli Adliye'sine sevk edildi.

Mahkemeye çıkarılan 26 kişiden Y.A, B.B., B.K., G.Ç., E.D., R.K., E.Ö. ve R.Ö. tutuklandı.

18 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER