Mehmet Akif Ersoy’u Saygıyla Anıyoruz

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İstiklal Marşı'nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete irtihalinin 83’üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

DBB 26.12.2019, 14:45 27.12.2019, 14:52
Mehmet Akif Ersoy’u Saygıyla Anıyoruz
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83’üncü yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. 27 Aralık 1936'da yaşama gözlerini yuman Türk edebiyatının yetiştirdiği en büyük şairlerden biri olan Mehmet Akif Ersoy’un dünya çapında bir edebiyat ve fikir insanı olduğunu söyledi. Milli Şair'in yaşamı, fikirleri ve mücadelesiyle örnek bir kişi olduğunu, sadece geride bıraktığı eserlerle değil insani ve ahlaki yönüyle de genç nesillere ışık olmaya devam edeceğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, Mehmet Akif Ersoy'un ideallerini, davasını, dünya görüşünü özümseyerek genç kuşaklara en iyi şekilde aktarmak gerektiğini ifade etti.

Üstad Ersoy'un Türk milletinin nice kahramanlıklarını İstiklal Marşı, Çanakkale Şehitleri, Safahat ve tüm eserlerinde ince ince işleyerek milli mücadele ruhunun yaşatılmasında büyük emeği olduğunu belirten Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: "Bu vesilelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ebediyete irtihalinin 83'üncü seneyi devriyesinde saygı, minnet ve şükranla yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum.”
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)