Büyükşehir otobüslerinde hijyen ön planda

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarında her gün yapılan temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri hassasiyetle devam ediyor.

DBB 17.08.2020, 14:31 17.08.2020, 14:34
Büyükşehir otobüslerinde hijyen ön planda

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de şehir içi toplu ulaşım hizmeti veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. bünyesindeki toplu taşıma araçlarının temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri aksatılmadan yapılıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içinde hizmet verdiği 230 otobüsü ile Çardak Havaalanı ulaşımını sağlayan toplu taşıma araçları vatandaşların hijyenik bir ortamda seyahat etmesi için her gün iç-dış temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Tesisleri’nde yapılan otobüs temizliği için Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler kullanılıyor. Otobüsler seferlerine çıkmadan önce mutlaka temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçiriliyor.

"Büyük hassasiyet gösteriliyor"

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ. Genel Müdürü Mustafa Gökoğlan, 230 otobüs ile Denizlililere şehir içi toplu taşıma hizmeti verdiklerini belirterek, "Salgın süreci ile birlikte otobüslerimizin temizlik hijyeni için son derece hassas davranıyoruz. Tüm araçlarımız hem gece hem de gündüz görev bitiminde mutlaka dezenfeksiyon ve temizlik işlemlerinden geçiriliyor" dedi. Haziran ayından itibaren Denizli'nin havaalanı ulaşımını da Büyükşehir olarak yaptıklarını ifade eden Gökoğlan, "Aynı hassas temizliği yine bu araçlarımız için de yapıyoruz. Vatandaşlarımıza en temiz ve hijyenik bir ortamda seyahat sağlamak için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Beyza 12 ay önce
Otobüs hijyeni kadar şoförlerin bu konuda hassasiyet göstermeleri sağlanmalı diye düşünüyorum. Geçen gün bindiğim 360 numaralı hatta sosyal mesafeye dikkat etmesini istediğim yolculardan duyduğum cümleler:"Burası toplu taşıma, Korkuyorsanız binmeyeceksiniz, Hastaysanız özel arabayla ya da yürüyerek gidin..." ve maalesef şoför arkaya bakıp ağzını bile açmadı. Hadi yolcular ayakta kalma derdine düşüp bir cahillik ediyor. Bari otobüsün sorumlusu olan şoförlerimiz daha duyarlı olsa...
Yolcu 12 ay önce
Otobüs hijyeni kadar şoförlerin bu konuda hassasiyet göstermeleri sağlanmalı diye düşünüyorum. Geçen gün bindiğim 360 numaralı hatta sosyal mesafeye dikkat etmesini istediğim yolculardan duyduğum cümleler :"Burası toplu taşıma, Korkuyorsanız binmeyeceksiniz, Hastaysanız özel arabayla ya da yürüyerek gidin..." ve maalesef şoför arkaya bakıp ağzını bile açmadı. Hadi yolcular ayakta kalma derdine düşüp bir cahillik ediyor bari otobüsün sorumlusu olan şoförlerimiz daha duyarlı olsa...