banner1348

O Faturalar İçin İç İşleri Bakanlığı Harekete Geçti

Çivril Belediyesine kesilen 900 Liralık Kebap faturası için Müfettiş görevlendirildiği belirtildi.

O Faturalar İçin İç İşleri Bakanlığı Harekete Geçti

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Çivril ilçesi Belediyesinde 2018 yılı Denetim komisyon raporunda ortaya çıkan ve Ak parti milletvekillerinin yediği iddia edilen 900 liralık Kebap faturası için İç İşleri bakanlığı harekete geçtiği.

Çivril Belediyesinin harcamalarının incelenmesi için müfettişlerin çalışmalara başladığı belirtildi.

2018 yılı Denetim Komisyonunda ortaya çıkan Kebap ve yemek faturalarından sonra işlem başlatıldığı belirtildi. Belediyeye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre faturaların basın ve kamuoyunda tartışılmasının ardından olayların açıklığa kavuşturulması için İç İşleri Bakanlığından Müfettiş talep edildi. Görevlendirilen müfettişin fatura tutarı ile yemeğin kimlerle yenildiği ve fatura üzerinde oynama yapılıp yapılmadığı ile ödeme emrini kimin verdiği ve kimin onayı ile ödeme yapıldığını ortaya çıkarmak için çalışma yapacağı belirtildi.

Müfettişlerin Denetim komisyonunda yer alan komisyon üyelerinin bilgisine de başvuracağı belirtilirken 2015, 2016, 2017 ve 2018 yılı harcama faturalarının inceleneceği ifade edildi.

Kaynak: Yeşil Çivril Haber

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 hafta Önce

siz kebapları götürün biz yarım kilo biber yarım kilo soğan almaya devam edelim, haram zehir olsun inşAllah o yedikleriniz!

SIRADAKİ HABER