Milli Güreşçi Gürcan Güven'i Ziyaret Etti

Peygamber sünneti ve ata sporu güreşe dair açıklamalarda bulunan Milli Güreşçi Özgür Güllü, Çivril Belediyesi’nin katkılarının çok olduğunu belirterek  “ Belediye Başkanımız Dr. Gürcan Güven, ilçemizde güreş sporunun gelişmesi için tüm imkânlarını seferber etmiştir.” şeklinde konuştu.

Milli Güreşçi Gürcan Güven'i Ziyaret Etti

Haberdenizli.com

Milli Güreşçi Özgür Güllü,  peygamber sünneti ve ata sporu güreşe dair açıklamalar yaptı. Yaptığı konuşmada Çivril Belediyesi’nin katkılarının çok olduğunu ifade ederek, “ Belediye Başkanımız Dr. Gürcan Güven tüm imkânlarını seferber etmiştir. Gerçekten Çivril Belediyesi çok duyarlı davrandı. Çocukların masraflarıdır, mayolarıdır, malzemeleridir. Hepsini karşılıyorlar.  Başarılar bu şekilde başlamıştır. Bu imkanlar ve motivasyon sonucu bizlerde maçlara kendimizi verip çok güzel sonuçlarla döndük.  Çivril Belediyesi’nin desteği olmasaydı bu başarılar gelmezdi.” dedi. 

Milli Güreşçi Gürcan Güven'i Ziyaret Etti

Güllü, Güreşin sadece spordan ibaret olmadığını vatana millete hayırlı genç nesillerin yetişmesine de katkı sağladığını belirtti. 

Çivrilli olarak güreşteki başarılara da değinen Güllü,  “Burada herkesin başarısı vardır.  Özellikle Başkanımızın maddi manevi arkamızda olması hepsi birleştiğinde başarı gelmiştir. Daha ilk denememizde Sarayköy, Kale, Acıpayam gibi güreşte ciddi hamleler yapan ilçeleri geride bırakarak şampiyon olduk.  Ankara’da yapılacak şampiyonada Denizli’yi en güzel şekilde temsil edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye Şampiyonları, Dünya Şampiyonlarını çıkartacak çalışmalar yapıldığını da söyleyen Güllü, “Burada çok güzel bir temek attık, nasıl çalışmalar olması gerektiğini gündeme getirdik. Çivril için neyin yapılması gerekiyorsa onları yapıyoruz. Çocukların özgüvenleri çok yüksek. Başarılı olacaklar. Bakın burada Çivril’de Türkiye Şampiyonları, Dünya Şampiyonlarını çıkartacak temeller atılmıştır, bir kez daha Başkanımız Gürcan Güven’e güreşe olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243