Kuruldu Ama Çalışmıyor

Denizli'nin Çivril İlçesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından iki yıl önce kurulan Hava İzleme İstasyonunun çalışmadığı iddia edildi.

ÇİVRİL 19.10.2018, 10:50
Kuruldu Ama Çalışmıyor
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Çivril’de yaşam kalitesini arttırma ve Hava Kirliliği ile mücadele amacıyla iki yıl önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çarşı mahallesine kurulan Hava İzleme İstasyonunun çalışmadığı iddia edildi. Denizli’de il merkezi dışında ilçe olarak ilk defa Çivril’e kurulan istasyonun verileri toplayan bilgisayarın yazılımı olmadığı için çalışmadığı belirtildi.

İstasyonun kurulduktan sonra verileri toplayan ve analiz eden bilgisayar yazılımının tamamlanmadığı için çalışmadığı bilgisine ulaşılırken hava kirliliği ile ilgili verilerin günlük alındığı ama analiz ve çözümleme yapılamadığı belirtildi.

İki yıl önce Çivril Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yapılan talep ve öneri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kurulumu yapılan Hava Kirliliği İzleme İstasyonun bilgisayar yazılımlarının ne zaman tamamlanacağı ve istasyonun randımanlı olarak ne zaman çalışacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Yeşil Çivril Haber

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi