Gürcan Güven Öğretmenlere Karanfil Dağıttı

Denizli'nin Çivril ilçe Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki okulları ziyaret ederek,  öğretmenlere karanfil dağıttı.

ÇİVRİL 24.11.2018, 10:11 26.11.2018, 11:56
Gürcan Güven Öğretmenlere Karanfil Dağıttı

Haberdenizli.com

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Denizli’nin Çivril ilçesinde kutlandı. 

Gürcan Güven Öğretmenlere Karanfil Dağıttı

Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven ve ekibi ilçedeki okulları ziyaret ederek, öğretmenlere karanfil takdim etti. 

Öğretmenlik mesleğinin çok kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Güven,  “Yurdun çeşitli yerlerinde hava şartları ne olursa olsun kar kış demeden yılmadan bir ideali uğruna başkalarının derdini dert edinen,  gücünü sevgiden alan hiçbir maddi karşılık beklemeden öğrencilere doğruyu, güzeli aşılayan bunları yaparken de sabır ve özverili ile yetiştiren kutsal bir meslektir öğretmenlik” ifadelerini kullandı.

Gürcan Güven Öğretmenlere Karanfil Dağıttı

'Her Türlü Fedakârlıkta Bulunan Öğretmen'

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 'Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözünü kendilerine rehber edindiklerini de vurgulayan Güven, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak genç nesiller yetiştirmek için her türlü fedakârlıkta bulunandır, öğretmen. Bu vesile ile çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik eder, görevini yerine getirirken şehit düşerek ahirete intikal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.”  şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
17
açık