Denizli'de Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Eden Vatandaşlara Para Cezası Uygulanıyor

Corona virüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağına uymayan 65 yaş üstü vatandaşları para ve hapis cezası bekliyor.

ÇİVRİL 25.03.2020, 15:43 25.03.2020, 17:32
8476
Denizli'de Sokağa Çıkma Yasağını İhlal Eden Vatandaşlara Para Cezası Uygulanıyor

HABERDENİZLİ.COM

Covid-19 salgınında en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük, ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanların üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit ediyor.

3 BİN 150TL PARA CEZASI

Denizli İl Valisi Hasan Karahan konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Karahan paylaşımında; “65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için sokağa çıkma yasağı getirildi. İhtiyaç durumunda ALO 112-155-156 numaraları arandığında ekiplerimiz kendilerine yardımcı olacaktır. Yasağı ihlal durumunda 3 bin 150TL para cezası ve TCK 195’e göre suç duyurusunda bulunulacaktır.” ifadelerine yer verdi.

ÇİVRİL’DE PARA CEZASI UYGULANIYOR

Çivril ilçe Emniyet ekiplerince sokakta bulunan 65 yaş üstü vatandaşların kimlik kontrollerinin ardından evine geri dönmeleri konusunda uyarıda bulunuluyor. 3.150TL para cezası uygulanan vatandaşlar dışarı çıkma yasağını ihlal etmek ve eve sokakta kalma konusunda diretmeleri halinde ise gerekli uyarılar yapılarak ihtiyaçlarını karşılamak için ALO 112-155 ve 156 numaraları arayabilecekleri bilgisi veriliyor.
Kaynak: Genç Çivril Gazetesi/Haber:Serap Sofulu

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi