Denizli'nin En Uzak Mahallesi Hıdırellez'e Ev Sahipliği Yapacak

Denizli’ye 100, km uzaklıkta Afyon il sınırındaki Bozdağ Mahallesinde geleneksel olarak sürdürülen Hıdırellez ve Yağmur duası yapılacak.

Denizli'nin En Uzak Mahallesi Hıdırellez'e Ev Sahipliği Yapacak

Bozdağ Mahalle Muhtarı Turgay Akbulut Hıdırellez yemeğine tüm Çivril’i davet ederek, “Her yıl Mayısın ilk haftasında köyümüzde Hıdırellez yapılıyor. Birlik ve beraberliğimiz için birlikte yemekler yeniliyor ve öğle namazı kılınıyor. Bu etkinliğimize her yıl olduğu gibi bu yıl da Yağmur duasını ekledik. 6 Mayıs Pazar günü yapacağımız etkinliğe tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.

KÖYE HİÇ VALİ GELMEDİ

Konuşmasında Bozdağ’a bugüne kadar hiç vali gelmediğine dikkat çeken muhtar Turgay Akbulut “Denizli’nin ve Çivril’in en uzak köyüyüz. Belki de bu yüzden bugüne kadar Bozdağ’a hiç vali gelmedi. Bu sene düzenleyeceğimiz Hıdırellez yemeği ve yağmur duasına Valimiz ve Büyükşehir belediye başkanımız katılır bizleri onurlandırırlarsa Bozdağlılar olarak büyük mutluluk duyarız. Valimizi, Kaymakamımızı, Büyük Şehir Belediye Başkanımızı ve Çivril Belediye Başkanımızı da bu etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER