Denizli'de Sandıktan Aday Olmayan Başkana Oy Çıktı

Denizli'nin Çivril İlçesi'nde 41.135 seçmen 174 sandıkta oy kullandı. 31 Mart yerel seçim sonuçlarının kesin listeleri İlçe seçim kurulu tarafından askıya çıktı. Eski Çivril Belediye Başkanına ve şoförüne muhtarlık seçiminde oy çıktı.

ÇİVRİL 19.04.2019, 10:39
Denizli'de Sandıktan Aday Olmayan Başkana Oy Çıktı
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Açıklanan kesin listelere göre Çivril Belediye başkanı ve belediye meclis üyeleri belirlenirken 77 mahalle muhtarı ve ihtiyar heyetleri de belirlendi. Muhtarlık seçimlerinde 47 mahalle muhtarı değişirken Çıtak Mahallesi muhtarlık yarışında eski Çivril Belediye başkanı Gürcan Güven ve şoförü Ercüment Yazıcı’ya birer oy çıktı. 7 sandıkta 1978 seçmenin oy kullandığı Çıtak mahallesinde Hüsem Çivril 896 oyla mahalle muhtarı seçilirken önceki dönem muhtar Zafer Böyükbaş 667 oy aldı. 4 adayın muhtarlık için yarıştığı Çıtak mahallesinde, eski belediye başkanı Gürcan Güven için bir oy çıktı.

Gürcan Güven’in şoförlüğünü yapan Ercüment Yazıcı içinde ihtiyar heyeti üyeliği için bir oy çıkarken Çıtak’lı bir seçmenin tepkisini göstermek için bu şekilde oy kullandığı tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)