Çivrilli Şehit Kandemir İçin Yapılan Cami İbadete Açıldı

Denizli Çivrilli şehit Kağan Kandemir adına Kandemir ailesi tarafından yaptırılan ‘Şehit Ömer Kağan Kandemir Camii’ Miraç Kandili gecesi ibadete açıldı.

Çivrilli Şehit Kandemir İçin Yapılan Cami İbadete Açıldı

HABERDENİZLİ.COM

2015 yılında Şırnak’ta vatani görevini yaparken teröristlerle girdiği çatışma sonucu şehit düşen Kağan Kandemir için babası ve amcaları Çivril’in Akpınar mahallesine camii yaptırdı. Yaklaşık bir yıl önce başlanan Cami’nin inşaatı tamamlanarak ibadete açıldı. Dün gece kutlanan Miraç Kandili ile birlikte ibadete açılacan Kağan Kandemir Camii Akpınar mahallesinin ilk ve tek camisi olma özelliği taşıyor.
 
Caminin tamamlanması ve ibadete açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten şehit Kağan Kandemir’in babası Ergün Kandemir “oğlum vatan uğruna şehit olduktan sonra onun adını yaşatmak için ağabeylerim Ali, Aydın ve Adnan Kandemir ile Akpınar mahallemize bir camii yaptırmak istedik. Durumu yetkililere ilettik ve mahallenin merkezi olabilecek ve tüm sitelere yakın bir alanda bulunan arsamıza gerekli devir teslimleri yaparak camiyi inşa ettirdik. İnşaatımız yaklaşık bir yıl sürdü. Camimizin tüm gereksinimlerini ben ve ağabeylerim Ali, Aydın ve Adnan Kandemir karşıladı. Oğlumuzun, yeğenimizin hayrına mahallenin ihtiyacı olan bir tesisi yapmaktan dolayı çok mutluyuz. İnşallah bugün idrak edeceğimiz Miraç Kandili ile de camimiz ibadete açılmış olacak” dedi.

Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER