Çivril’de 15 Mahallede İftar Çadırı Kuruldu

Çivril Belediyesi, Türk Kızılay ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla Ramazan ayının 9. Gününde Çivril’de 15 Mahalle’de iftar çadırları kuruldu.

ÇİVRİL 11.04.2022, 13:20
Çivril’de 15 Mahallede İftar Çadırı Kuruldu

Denizli’nin Çivril ilçesinde On bir ayın sultanı Ramazan ayı coşkusu yaşanıyor. Bu kapsamda Çivril Belediyesi, Türk Kızılay ve hayırseverlerin katkılarıyla vatandaşlara iftar yemeği veriliyor. Ramazan ayının 9. Gününde 15 Mahalleye iftar çadırları kuruldu. 7’den 77’ye yüzlerce kişi iftar programlarına katılıyor. Her gün farklı mahallelerde olan iftar programına vatandaşlar büyük ilgi göstererek,  ramazan ayının verdiği mutluluğu ve bereketi aynı sofrada oruçlarını açarak yaşıyorlar. Ramazan ayının manevi duyguları artıran en bereketli aylardan biri olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Ramazan ayının bereketini aynı sofrada paylaşmak için tüm hemşehrilerimizle iftar programlarımızda buluşuyoruz. Rabbim tuttuğumuz oruçları, ettiğimiz ibadet ve dualarımızı kabul etsin. Ramazan ayımız mübarek olsun.” şeklinde konuştu.
İftar coşkusu bugün Işıklı, Yeniköy, Belence, Çakallar, Aşağı Çapak, Yukarı Çapak, Osmanköy ve Çağlayan Mahallelerimizde yaşanacak.

Çivril’de 15 Mahallede İftar Çadırı Kuruldu

Çivril’de 15 Mahallede İftar Çadırı Kuruldu

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
23
açık