Çivril'e 5000 Ağaç Dikildi

Denizli - Çivril Belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri tarafından Çivril İlçesi merkezinde mevcut ve yeni yapılacak olan parklarda ağaçlandırma çalışması devam ediyor.

Çivril'e 5000 Ağaç Dikildi

Daha yaşanılabilir çevre, daha yaşanılabilir Çivril hedefiyle yola çıkan Çivril Belediyesi Park ve Bahçeler Ekipleri, Çivril’i görünümüyle ve havasıyla yaşanılabilir bir ilçe konumuna getirmek için ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. Genel olarak sosyal yaşam alanlarının ağaçlandırılma işlemlerini gerçekleştiren ekipler, İlçeyi farklı bir görünüme taşımak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
Ağaçlandırma çalışmaları hakkında açıklama yapan belediye başkanı Dr. Gürcan Güven ilçe merkezindeki parklara Çam, Ihlamur ve Sedir ağaçları dikildiğini ifade ederek “Belediye olarak halkımızın daha çok zaman geçirebilecekleri, çocuklarımızın güvenli bir şekilde oyun oynayabileceği parklarımızın sayısını arttırıyoruz. Bu parklarımızın amacına daha uygun şekilde hizmet verebilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda birçok parkın oyun ve spor gruplarını yenileyip, yeşil alan çalışmalarını gerçekleştirdik. Özellikle şehir içindeki parklarımızda ağaçlandırma çalışmaları yürüttük. Parklarımızı, halkımıza yakışan şekilde dizayn edeceğiz. İlçe merkezinde bulunan parklarımıza yaklaşık 5000 adet Çam, Sedir ve Ihlamur ağacı diktik. Çivril eskisinden daha da yeşil olacak. Doğayı sevip korumak ve gelecek nesillere taşımak bizim en önemli görevlerimizden bir tanesidir. Bizde gelecek nesillerimize daha temiz ve daha güzel bir yaşam sunabilmek için doğamızı ve çevremizi koruyacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER