Çivril'de Vurulan Geyiğin Katili Aranıyor

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün meydana gelen olay gözü dönmüş insanların masum hayvanlara neler yapabileceğini ortaya çıkardı. Çivril’in İshaklı mahallesinde köy meydanında ölen Geyik yavrusu jandarma ve Milli Parklar Müdürlüğünü harekete geçirdi.

Çivril'de Vurulan Geyiğin Katili Aranıyor

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün meydana gelen olay gözü dönmüş insanların masum hayvanlara neler yapabileceğini ortaya çıkardı. Cumartesi günü Çivril'in İshaklı köy kahvesinde oturan mahalle sakinleri kahveye doğru yavru bir geyiğin geldiğini gördüklerini belirtti. Köy meydanına yaralı olarak gelen geyiğin acı bağırışları ile geyiğin yanına gelen mahalle sakinleri hayvanın tüfekle vurulmuş olduğunu tespit etti. Yaralı geyiğe müdahale eden mahalle sakinleri Çivril İlçe jandarma Komutanlığını ve Milli Parklar Müdürlüğü'nü de arayarak ihbarda bulundular.

İshaklı Mahallesi sakinlerinin tüm müdahalelerine rağmen yavru geyik kan kaybından geldiği köy meydanında can verdi. Jandarma ve Milli Parklar müdürlüğü yetkilileri geyiği vuran ya da vuranların peşine düşerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İshaklı mahalle sakinleri Geyiğin Akdağ’da kaçak av yapan avcılar tarafından yaralandığını ve hayvanın korku ile köy meydanına kadar geldiğini iddia ettiler.

Akdağ Milli Parkında yaşayan ve koruma altında olan Kızıl Geyikler izne tabi avlanabiliyor.

Ölen Geyik yavrusuna Jandarma ve Milli Parklar müdürlüğü yetkilileri tarafından el konuldu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243