Çivril'de Ramazan Ayında İşyerleri Denetlendi

Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezde bulunan kasap, fırın ve lokanta denetlendi.

Çivril Belediyesi
Çivril'de Ramazan Ayında İşyerleri Denetlendi

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Çivril İlçe Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde  vatandaşların daha sağlıklı ve daha güvenli hizmet alması amacıyla ilçede bulunan lokanta, kasap ve fırınların denetimini yaptı. Çivril Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından belli periyotlarla gerçekleştirilen denetimler  ilçe merkez de bulunan lokanta, kasap ve fırınlarda yapıldı.  Yapılan denetimlerde genel temizliğe, çöp kovalarına,  işyerlerinde hijyen belgesinin olup olmadığını, ekmek gramajları, İlaçlama belgeleri kontrol edildi. Bunun yanında gıdaların saklandığı dolapların sağlığa uygunluk durumu, lavaboların temizliği, fiyat listelerinin görünür şekilde asılıp asılmadığı ve ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıldı. Ayrıca ekipler eksik belgesi olduğu tespit edilen bazı işyeri sahiplerine belgelerin tamamlanması için süre tanıdı.

Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi  Vural, "Vatandaşlarımızın sağlığını korumak, daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürmeleri için zabıta ekiplerimiz ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüz rutin kontrollerine devam edecekler." şeklinde konuştu.

çivril denetim belediye

çivril denetim belediye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER