Çivril'de Jandarma'dan Helikopter Destekli Trafik Denetimi

Denizli'nin Çivril İlçe jandarma trafik ekipleri, helikopter destekli trafik uygulaması gerçekleştirdi. Trafik kurallarına uymayan sürücülere hem havadan hem karadan ceza yağdı.

HABERDENİZLİ.COM

Jandarma Ekipleri trafik denetlemelerinde etkinliğin arttırılması amacıyla il genelindeki uygulamaları karadan sürerken, birçok ilçede de havadan trafik denetimi gerçekleştirildi.

İl Jandarma Ekipleri, Acıpayam, Çameli ve Tavas ilçesinden sonra dün trafik yoğunluğunun çok olduğu Çivril Uşak - Dinar karayolu üzerinde helikopterle havadan trafik denetimi gerçekleştirildi.

Kural ihlali yapan araçları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirdi. Yapılan uygulamada durdurulan araçlarda hatalı sollama yapan, emniyet kemeri takmayan, evrak eksiği bulunan, sürücüsü cep telefonu ile konuşan, yakın takip mesafesine uymayan sürücüler Jandar ekipleri karayolunda durdurarak cezai işlem uyguladı.

Jandarma aynı zamanda kurallara uyanlara ise teşekkür etti.

Kural ihlali yapan sürücülere, 11 Bin 290 Lira para cezası kesildi.

Uygulama noktalarında denetlenen araç sürücüleri, emniyet kemeri takma ve kurallara uyma konusunda uyarılırken uygulamanın her ilçede yapılacağı belirtildi.

Kaynak: Yeşilcivrilgazetesi

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 11:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mete taş
mete taş - 8 ay Önce

Allah devletimize güç versin

SIRADAKİ HABER