Çivril Bisiklet Festivali Başlıyor

Çivril Belediyesi ile Akdağ İzcilik ve Doğa Kulübü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği, “Üçüncü Çivril Bisiklet Festivali” 14 Haziran-16 Haziran arasında bisiklet severler ile buluşacak.

Çivril Bisiklet Festivali Başlıyor

Çivril Belediyesi ve AKİDAK’ın işbirliği ile 14 Haziran-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan “Üçüncü Çivril Bisiklet Festivali” yaklaşık 500 kişinin katılımı ile bisiklet severler ile buluşacak.

14 Haziran'da  başlayacak olan Festivali’in birinci günü bisiklet severler yeşilin ve mavinin buluştuğu Akdağ Kocayayla mevkisinde 77 kilometrelik mesafeyi kat edecek. Festivalin ikinci gününde ise  Işıklı Gölü çevresinde 56 kilometrelik bisiklet turu yapılacak.

Festivalin bisiklet sevdalılarını Çivril’in güzellikleriyle doğasıyla, kültürüyle buluşturacağını ifade eden Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "İlçemizde böyle festivaller düzenleyerek tarihi zenginliklerle dolu, yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz manzaraya sahip olan Işıklı gölümüzü, doğa harikası Akdağ Tabiat Parkını ve eşsiz manzaralı Kocayayla bölgesini yurdun  dört bir yanından gelen bisikletçilere tanıtmaktır. Bunun yanında İlçemizin bisiklet ve sportif faaliyetlerin çoğalması sosyal, kültürel yapısına katkı yaparak bisiklet kent kültürünün daha da yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Tüm bisiklet severleri festivalimize bekliyoruz." şeklinde konuştu.
 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER