15 Temmuz'un 3. Yıldönümü'nde Çivrilliler Meydanlara Aktı

Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğini hedef alan FETÖ'nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı Türk milletinin verdiği mücadelenin 3. yıldönümünde Çivrilli vatandaşlar meydanlara akın etti.

ÇİVRİL 16.07.2019, 11:07
15 Temmuz'un 3. Yıldönümü'nde Çivrilliler Meydanlara Aktı

HABERDENİZLİ.COM

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı aziz Türk milletinin verdiği mücadelenin 3. yıldönümü  Çivril Cumhuriyet Meydanı’nda kutlandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bir araya gelen Çivrilli vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla hain darbe girişiminin 3. yıldönümünde  meydanlara akın etti. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program, şehitlerin ruhuna okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve hatim duası ile devam etti. Ardından meydanları hınca hınç dolduran vatandaşlar, okunan şiirlerle hüzünlü anlar yaşadı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Mehteran takımı eşliğinde fener alayı yürüyüşü yapıldı. Program, Grup Diriliş'in muhteşem konseri ile sona erdi. 15 Temmuz'da birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha anladıklarını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Bu memlekette darbe olmaz, olamaz dedik.

Yıl 2016 böyle bir şey olamaz dedik; fakat  hakikaten gözü dönmüş FETÖ ve işbirlikçileri, eli kanlı terör örgütü haline dönüştü ve bu Milletin silahlarıyla yine bu millete silahlarını, tanklarını, toplarını doğrulttu, ateş etti. 251 vatan evladımız, askerimiz, polisimiz şehit oldu.  Allah şehadetlerini kabul etsin. Allah rahmet eylesin. Gazilerimize de Allah hayırlı uzun ömürler versin. Allah, o günleri bizlere tekrar yaşatmasın. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

Biz 15 Temmuz’da, birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha anlamış olduk. Demokrasimizin önemini bir kez daha anlamış olduk. Tarihimizi çok iyi bilmemiz gerektiğini tekrar hatırlamış olduk. İşte burada bulunan siz Çivrilli hemşerilerim, çocuklarımıza tarihimizi anlatmamız lazım. İçimize fitnenin, fesatın, münafıkların girmesinin engellenmesi için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Birlik ve beraberliğimiz muhafaza etmemiz gerekiyor. Böyle olunca da bu topraklarda ne bu ezanlar diner, ne de bu bayraklar iner. Biz bu topraklarda ilelebet yaşamaya devam ederiz." şeklinde konuştu. Programa Çivril Kaymakamı Armağan Önal, meclis üyeleri, muhtarlar daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)