Sancar,partiden ihraç edilen Çapar üstünden Zolan’a yüklendi

CHP’den ihraç edilen Bekilli Belediye meclis üyesi Bekir Çapar’ın “Osman Zolan’ı övdüğüm için ihraç edildim.” açıklamalarına CHP’den yanıt geldi. Çapar’ı sert bir dille eleştiren  İl Başkanı Teoman Sancar, Osman Zolan'ın CHP'nin iç meseleleri hakkında konuştuğunu söyleyerek Zolan’a da ağır bir dille yüklendi.  

Sancar,partiden ihraç edilen Çapar üstünden  Zolan’a  yüklendi

Bekilli Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Bekir Çapar’ın CHP’den ihraç edilmesinden sonra “Osman Zolan’ı övdüğüm için ihraç edildim” beyanları üzerine CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar, bir basın açıklmasında bulundu. Bu açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Sancar, “Çapar, Bekilli ilçe teşkilatının talebi üzerine disipline sevk edilmiştir. Disipline sevk edilme sebebi ise; Bekilli Belediye Başkanımızın ilçesine hizmet etmesini engellemek, aksatmak ve Belediye Meclis Üyesi seçildiği Partinin Belediye Başkanı aleyhinde olumsuz söylemlerde bulunarak hem Partimizi, hem de Belediye Başkanımızı toplum önünde yıpratma çalışmalarıdır.” İfadelerini kullandı.

“Siz önce Kale belediye başkanının açıklmalarına cevap verin”

Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Osman Zolan’ın Bekir Çapar’ın istifa etmesinin ardından söylediği sözleri kullanarak CHP’yi yıpratmaya çalıştığını ifade eden  Sancar, “Kale Belediye Başkanının istifa ederken söylediği sözlere cevap veremezken konu CHP olduğunda konuşmaktan keyif alıyorsunuz. İlk önce AKP hakkında suçlamara cevap verin. AKP içinde disipline verilen Milletvekili Adayları, Belediye Meclis Üyeleri hakkında kesin ihraç istenmesinin sebeplerini Kamuoyuna açıklayamazken çıkıp da Komşu Evi karıştırmaya çalışma.” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER