banner1348

Ortak Akılla Dünya Kenti Olacığız

Millet İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, Denizli eski belediye başkanlarından Ziya Tıkıroğlu’nu ziyaret ederek  bilgi paylaşımında bulundu.

Ortak Akılla Dünya Kenti Olacığız

HABERDENİZLİ.COM

Denizli eski belediye başkanlarından Ziya Tıkıroğlu’nu  evinde ziyaret eden Ahmet Divarcı, projeleri ile ilgili bilgi verdi. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, kenti yönetmekte ortak aklın önemine vurgu yapan Ahmet Divarcı; “ Değerli büyüğümüz, mimar abimiz Sayın Ziya Tıkıroğlu’na çalışmalarımız, projelerimiz ve  nasıl bir Pamukkale hayal ettiğimiz ile ilgili düşüncelerimi aktarmak istedim. Sağ olsunlar;  bizleri kırmadı, birikimlerini ve deneyimlerini bizlerle  paylaştı. Sayın Tıkıroğlu  belediye başkanlığının yanı sıra, bir kentin şekillenmesi noktasında  mimar oluşu ve  sanata –kültüre verdiği değer ile ufkumuzu açtı” dedi.

ORTAK AKIL YOKSA  KENTLER YAŞANILMAZ OLUR

Ortak aklın önemine ve kentlerin gelişmesinde en önemli unsurun kararları birlikte  almak olduğunu dikkat çeken Ahmet Divarcı  açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “ Bizler Pamukkale’yi ortak akılla yöneterek, bir dünya kenti yapmak için yola çıktık. Pamukkale adının ve beyaz travertenlerin arkasına  saklanarak yönetilmeyecek kadar önemli bir kent. Bu nedenle yönetime geldiğimizde, bu kente  hizmet etmiş tüm belediye başkanlarımızla birlikte çalışacağız. Onlara projelerimizi önceden  anlatacak, onların görüş ve önerilerini mutlaka alacağız. Birlikte Pamukkale  hem çağdaş bir Dünya kenti, hem de kültür ve sanatın başkenti olacak. Pamukkale’de günübirlik turizmi bitirip, kentimiz gerçek bir turizm kenti yapacağız"

MUTLULUK DUYDUM- ORTAK AKIL ÇOK ÖNEMLİ

Ziyaret sonrasında kısa bir açıklama yapan Ziya Tıkıroğlu’da, Millet İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı’nın ziyaretinden  memnuniyet duyduğunu belirterek; “  bir kenti kent yapan en önemli unsurlar; mimarisi, yaşamı, kültürel gelişmişliği, sanat ve sanatçıya verdiği değer, bölge ve ülkeye yaptığı katkıdır. Bu hedef için ortak bir akıl ise vazgeçilmezdir. Çıktığı yolda sayın Divarcı’ya başarı diliyorum. Kazanan Denizli’miz olsun” açıklamasında bulundu.

Ortak Akılla Dünya Kenti Olacığız

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER