İl Başkanı Akbaba:  Hiçbir Yurttaşımız  Ötekileştirilmeyecektir

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba  Çivril, Çal ve Bekilli İlçelerine yaptığı bayram ziyaretinde CHP’nin  hiçbir yurttaşı inancı, kökeni ve kimliği nedeniyle dışlamayacağını ve ötekileştirmeyeceğini vurguladı.

 İl Başkanı Akbaba:  Hiçbir Yurttaşımız  Ötekileştirilmeyecektir

HABERDENİZLİ.COM

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve Yönetim kurulu üyeleri Denizli’nin Çivril, Çal ve Bekilli İlçelerine bayram ziyaretinde bulundular. Ziyaretler sırasında vatandaşlardan büyük ilgi gören Akbaba yönetim kurulu üyeleri bayramın son gününde de vatandaşlarla birlikte olmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.  

İl Başkanı Akbaba “ her gün olduğu gibi bugün de sizlerle birlikteyiz ve bundan çok mutluyuz. Dinsel, etnik ve siyasal kimlikleri birbirine karşı kullanmakta, açılım adı altında gizli pazarlıklar, çözüm görüntüsünde inandırıcılıktan uzak vaatler üretmektedir. Her bir açılım, fiyasko ile sonuçlanmakta, her bir açılım başka bir toplum kesiminin ötekileştirilmesi ile sona ermektedir. Tek adam rejimi, karşılaştığı her sorunu, daha büyük sorunlar ve krizler yaratarak aşmaya çalışmaktadır. Varoluşunu adeta toplumsal kutuplaşmanın sürekli tırmandırılmasına bağlamaktadır. AKP’nin Kürt Sorununu çözme vaatlerinin akıbeti de benzer olmuştur. AKP, Kürt Sorununun çözümü için bir hukuki yapı oluşturmaktan kaçınarak, gayrı resmi mekanizmaları ve merdiven altı süreçleri uygulamaya sokmuştur. AKP hükümetlerinin çıkarcı ve samimiyetsiz açılımları, seçim dönemlerinde verip de tutmadıkları vaatlerin ötesine geçmemiştir. Türkiye’de toplumun etnik, dinsel, mezhepsel ve yaşam tarzı ekseninde kutuplaştırılması, artık sürdürülemez bir noktaya gelmiştir. Tek adam rejimi ve şahsileşmiş parti devletinin, tüm yurttaşlarımızı kucaklamayan, ortak bir paydada buluşturmayan anlayışı, Türkiye’yi kalkınmış ve demokratik ülkelerin gerisinde bırakmaktadır. AKP’nin Cumhuriyet tarihiyle hesaplaşma çabası, ülkenin yetişmiş insan kaynaklarına ve ilerleme motivasyonuna zarar vermektedir. Toplumsal barış için gerekli güven ve huzur iklimi ortadan kaldırılmaktadır. İşte bu koşullarda CHP, hiçbir yurttaşımızı inancı, kökeni ve kimliği nedeniyle dışlamayacak ve ötekileştirmeyecektir. Her bir bireyi demokratik bir yurttaşlık anlayışıyla kucaklayacaktır. Özgürlükçü yurttaşlık siyasetimizin ve Cumhuriyet anlayışımızın gereği budur” şeklinde konuştu.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER