CHP'liler Oy Nöbetinde

Denizli’de 8 oy farkla CHP’nin kazandığı Honaz’da oylar yeniden sayılıyor. Albayrak Ata Spor Salonundaki sayımda CHP’liler nöbet tutuyor. Dün akşam saat 21’de başlayan sayımda geceden sabaha sadece 12 sandık açıldı. Sayım 13’te yeniden başlayacak. Araya rağmen CHP’liler oyların başında nöbet tutmaya devam ediyor.

CHP'liler Oy Nöbetinde

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart yerel seçimlerinde Honaz’da seçimi CHP adayı Yüksel Kepenek kazandı. 22 bin 602 seçmenin bulunduğu ilçede 20 bin 93 seçmen sandık başına gitti. Bu oyların 19 bin 13’ü geçerli sayıldı. Yaklaşık bin 80 oyun geçersiz sayıldığı seçimde CHP adayı Yüksel Kepenek 9 bin 389, Ak Parti adayı Turgut Devecioğlu ise 9 bin 381 oy aldı. 8 oyun belirleyici olduğu seçimde Ak Parti sonuca itiraz etme kararı aldı.

CHP’LİLER TAM KADRO

Honaz İlçe Seçim Kurulu, sayımın yeniden yapılmasına karar verdi. Bunun üzerine Albayrak Ata Spor Salonunda bulunan oylar sayılmaya başlandı. Sayımı CHP kanadından Kepenek’in yanı sıra Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar, Ak Parti kanadından ise Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan takip etti.

GECEDEN SABAHA 12 SANDIK AÇILDI

Dün akşam saat 21’de başlayan sayım sabaha kadar sürdü. İlçe Seçim Kurulu yetkilileri ve iki partinin avukatının katıldığı sayımda geceden sabaha sadece 12 sandık açıldı. 80 sandığın olduğu ilçede sayıma sabah saatlerinde ara verildi. Sayımın 13’te yeniden başlaması bekleniyor.

SANCAR, “MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Bu süreç kapsamında her iki partinin yöneticileri ve milletvekilleri ilçeye akın etti. Konu hakkında bir açıklama yapan CHP Denizli milletvekili Teoman Sancar, "Sayımlar bitene kadar sandık başındayız. Milli iradeye sahip çıkacağız. Honaz da kazanan öncelikli olarak Honaz halkıdır. Milli iradenin hiçe sayılmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER