Çardak Belediyesi Ödüle Doymuyor

Yaşayan Şehirler Platformu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘’ŞEHİR ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 2018’’ yarışmasında 'Yılın Katma Değer Yaratan Kalkınma Projesi’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Çardak Belediyesi Ödüle Doymuyor

Haberdenizli.com

Çardak Belediyesi ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Yaptığı çalışma ve projelerle dikkat çeken Çardak Belediyesi 2016 yılında ‘’ İŞTE MANTARIM ÜRETİMDE BENDE VARIM’’ projesiyle Marka Belediyeler ve Marka Projeler ödülü, 2017 yılında Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Ege Bölgesinin En Beğenilen İlçe Belediye Başkanı Ödülünü almışt. Bu yılda Yaşayan Şehirler Platformu ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘’ŞEHİR ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 2018’’ yarışmasında ‘’YILIN KATMA DEĞER YARATAN KALKINMA PROJESİ’’ kategorisinde ödüle layık görüldü. 

çardak belediyesi ödüle doymuyor
Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk '' 20 yıldır atıl duran Çardak OSB'yi bizim ısrarlı talebimiz ve son Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin yoğun çabalarıyla teşvik kapsamına aldırdık. Çardak OSB’deki arazilerin metrekare fiyat 3 dolara düşürülerek yatrımcıların dikkatni çekmiş oldu. Şu anda Çardak OSB’de beşinci fabrika yapılmaktadır ve onlarcası da Çardak OSB’den yer alabilmek için projelerini Denizli Sanayi Odası Başkanlığı'na sunmuştur. Binlerce kişinin istihdam edileceği Çardak OSB’nin sayesinde artık ilçemiz tam bir sanayi kent haline gelmiştir. Çardak Belediyesi ilçemizde birçok gelişmenin yanında Çardak OSB’de istihdam edebilecek kalifye personel yetiştirebilmek için Türkiye’de sadece 5 tane olan ve 6.'sı Çardak’ta kurulan Çardak OSB Meslek Yüksek Okulu’nun kuruluşunu sağladı. Önümüzdeki yıl içerisinde de Çardak OSB içerisinde okul binası yapım çalışmalarına da başlanacağını dile getiren Başkan Öztürk En temel amacımız halkımızın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan gelişmesi daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesidir. Ödüller bizim için önemli motivasyon kaynağı ve notlarımızdır. İlçemiz göreve geldiğimiz günden itibaren olduğu gibi bundan sonra da Gelişen Büyüyen ve Üreten Türkiye yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER