Çardak Belediyesi'nde Vergi Affı İçin Başvurular Devam Ediyor

Çardak belediyesi'nde vergi affından yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Temmuz'a kadar başvuruların devam ettiği belirtildi.

Çardak Belediyesi'nde Vergi Affı İçin Başvurular Devam Ediyor

Haberdenizli.com

Kamuoyunda ‘Vergi Affı’ olarak bilinen, “7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” yürürlüğe girdi. Vatandaşların belediyelere ait borçlarını da yapılandıran söz konusu Kanun çerçevesinde vergi, ceza ve harçların gecikme cezaları silinerek, peşin ve taksitle ödeme imkânı sağlanıyor. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Temmuz 2018 mesai bitimine kadar Çardak Belediye’sine başvurmaları gerekiyor.

Belediye Başkanı Mahmut Öztürk , vergi affı ile ilgili mükelleflere çağrıda bulunarak, yapılandırmalardan faydalanmalarını,indirim fırsatlarını kaçırmamaları uyarısında bulundu. 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza ve harçların yapılandırılmasını içeren 7143 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi ziyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı tamamen silinecek. 31 Mart 2018 itibariyle gecikmiş borçlara Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında güncelleme yapılacak. Belediyeye borcu olan vatandaşlardan isteyenlerin peşin, isteyenin taksitli ödeme yapabileceği uygulama kapsamındaki peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranları üzerinden hesaplanan tutardan yüzde 50 indirim yapılacak. Vatandaşlar yeniden yapılandırma kapsamında 6 ila 18 ay arasında değişen taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Peşin ya da taksitli ödeme tercihinin verilecek dilekçede vatandaş tarafından belirtilmesi gerekiyor.

Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 12:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gümüş deposu
Gümüş deposu - 12 ay Önce

Gerçi haber kanalısınız ama, yinede haberiniz olsun bu af başvuruları türkiyenin tün il ve ilçelerinde 31 temmuza kadar devam ediyor. Sadece çardak ilçesinde değil. Birde tavsiye Haber yapmak için haber yapmayın haber değeri taşıdığı için haber yapın. Sizinkisi pazar gününün çardakta resmi tatil olduğunu bildirmek gibi bişey.

SIRADAKİ HABER