Yoğun Kar Yağışı İlçeyi Karanlıkta Bıraktı

Denizli'nin Çameli İlçesi'nde dün başlayan kar yağışı Çameli'ye bağlı 28 köy yolunun ulaşımında aksamalara yol açarken, dün geceden beri bir çok mahalle ile bu sabahtan itibaren 4 saattir ilçe merkezine elektrik verilemedi.

ÇAMELİ 31.01.2019, 15:03
Yoğun Kar Yağışı İlçeyi Karanlıkta Bıraktı
banner1641

HABERDENİZLİ.COM

Dün akşam saatlerinde aniden başlayan kar yağışı Çameli - Fethiye Karayolu Tuzlabeli Geçitinde ulaşımda aksaklıklar yaşattı. Tuzlabeli Geçitinde mahsur kalan 7 araçta 19 vatandaşımız itfaiye ekipleri tarafından kurtarılmıştı.

Yaşanan su kesintisi ile hayatın durma noktasına geldiği ilçe merkezinde kar kalınlığı 15, yüksek rakımlı mahallelerde 30 santimetreyi geçerken, dağlık alanda ise 40 santimetreyi buldu. Yoğun kar yağışı karşısında, ilçe merkezinde yaşayan vatandaşlarda hazırlıksız yakalandı.

Belediye ekipleri ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda biriken kar yığınlarını temizlemeye başlarken, karayollarına bağlı kar temizleme ekipleri de Denizli Çameli Fethiye güzergahında yolları açmak için aralıksız çalışmaları sürdürüyor.

Kar yağışı yüzünden sabahtan ilçe merkezine ve mahallelere dünden beri elektrik veremeyen AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri de arıza ve aksaklıkların giderilmesi için 6-7 ekiple çalışmalarına aralıksız devam ediyor, çalışmalarda sona yaklaşıldığı öğrenildi.

Kaynak: Çameli Gazetesi

banner1640
Yorumlar (0)