Sıcaktan kaçan kaçana

Denizli’nin yüksek  rakımlı ilçelerinden Çameli, haftasonu ziyaretçi akınına uğrudı.yüksek sıcaklıklardan bunalan Denizliler, serinlemek için Çameli’ye akın etti. 

Sıcaktan kaçan kaçana

Denizli'de kışın kar, yazın ise doğal klima keyfini yaşamak isteyen kişiler, Denizli’nin en serin ilçesi olan yayla konumundaki Çameli ilçesini tercih etti. Haftasonu Denizli’den gelen vatandaşlar "Biz, Denizli’de yaşıyoruz ve orada hava sıcaklığı 45 derece civarında. Havaların bunaltıcı olması sebebiyle Çameli ilçesine geldik. Burası gerçekten çok serin ve burada piknik yapmak çok güzel." İlçe’nin son derece serin ve huzurlu olduğunu belirterek eşiz doğal güzellikler ile karşılaştıklarını Çameli’de bulunmaktan memnun olduklarını dile getirdiler.

BOL OKSİJENLİ HAVASI VAR

Çameli'de nüfusun yaz aylarında iki kat arttığını söyleyen yetkililer . Bayramlarda nüfusun daha da arttığını belirten Denizli ve Muğla’nın sıcağından bunalanlar yaylalara kaçıyor Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları Vatandaşlarımızı bunalttı Hal böyle olunca vatandaşlar bir nebze serinlemek üzere Çameli’ye ,mahallelerine en serin yaylalarını tuttu. Çevre ilçelerden gelen vatandaşlar2 gün olsa’da sıcağın etkisinden kaçarak Kolak Gölü,Yörük Oturağı ve Şelaleleri gezdiler

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER