İstiridye Mantarı Kazanç Kapısı Oldu

Denizli'nin Çameli ilçesi Kalınkoz Mahallesi'nde kapatılan 60 metrekarelik besi çiftliğinde istiridye mantarı üretmeye başlayan bir girişimci, kısa sürede başarılı ve kaliteli üretim yapar hale geldi.

İstiridye Mantarı Kazanç Kapısı Oldu

Denizli Maliyesi'nde memur olarak çalışan Nuri Akyol, farklı bir alanda yatırım yapma merakı sonrası internette yaptığı araştırma, ilçede yeni bir sektörün doğmasına ön ayak oldu.

KISA SÜREDE KAZANÇ

Besi çiftliğinde istiridye mantarı üretmeye başlayan bir girişimci, kısa sürede artırdıkları üretimle alternatif kazanç kapısı oluşturdu. Nuri Akyol,Türkiye'de mantar çeşitlerine olan talebin yüksek, üretimin ise bazı türlerde çok yetersiz olduğunu görerek eski bir hayvan damında istiridye mantarı üretimine başladığını ifade etti.

Deneme amaçlı başlayan üretimde talebin ve siparişin yüksek olması üzerine kapasiteyi önümüzdeki günlerde arttıracağını anlatan Akyol, yüksek yatırım maliyeti gerektirmeyen, teknik zorluğu bulunmayan istiridye mantarında yüksek verimin yakalanabildiğini, kilogramını 7 liradan sattığını, kaydetti.

Kaynak: ÇAMELİ GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243