Esnaf Kardan Çay Ocağı Yaptı

Yoğun kar yağışına sahne olan Denizli'nin Çameli ilçesinde esnaf, kardan ev yaparak içinde çayını yudumladı. Çevreden topladıkları kar ile bir iş yerinin önünde "Eskimo evi" yaptı. Yaptıkları kümbet biçimindeki kardan evin içine Sandelye, tabure yerleştiren esnaf çay keyfi yaparak hatıra fotoğrafı çektirdi.

ÇAMELİ 11.01.2019, 16:57
Esnaf Kardan Çay Ocağı Yaptı

Haberdenizli.com

Denizli'nin Çameli İlçesi Kınıkyeri Mahallesinde hidayet çiftçi ve Süleyman Çiftçi Mahalle'de yoğun kar yağışı nedeniyle 2 kişinin rahat gireceği bir kar'dan açık çay ocağı yaptı.

3 metre uzunluğunda, 2 metre yüksekliğinde kardan tünel inşa eden Süleyman Çiftçi içerisine de Sandelye ve tabure koyup, çay ikramına başladı. Kar'dan çay ocağı Kınıkyeri Mahallesinde ilgi gördü.

Kar'dan çay ocağı içerisine 1 masa ve 2 sandelye Koyan Çiftçi Yaklaşık 4 saat boyunca depme kar ( sıkıstırılmış kar ) olarak yaptığı sığınak şeklindeki kar'dan esere yoğun ilgi var diyen Çiftçi, "Kahveye gelen arkadaşlar kahve'ye değil bahçemizdeki yapmış olduğumuz kar'dan eve yoğun ilgi var içerisi sıcak olduğu için soğuk hissedilmiyor hatta sıraya giren müşterilerimiz var kar erisiye kadar çay ve kahve servisimizi yapacağız kar yağarsa bundan 3-4 adet daha yapmayı düşünüyoruz" dedi.

Esnaf Kardan Çay Ocağı Yaptı

Esnaf Kardan Çay Ocağı YaptıEsnaf Kardan Çay Ocağı Yaptı

Yorumlar (0)