banner1029

Denizli Valisi Karahan'ın Çameli Ziyareti

Denizli Valisi Hasan Karahan, Çameli Belediye Başkanlığı önünde Kaymakam Onur Özaydın, Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve diğer ilçe protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Denizli Valisi Karahan'ın Çameli Ziyareti
banner1262

HABERDENİZLİ.COM

Başkan ARSLAN’nı Makamında ziyaret eden Hasan Karahan, daha sonra Belediye Binasında düzenlenen toplantıda muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile daire müdürleri ile bir araya geldi.

İlçe Protokolü ve Muhtarlarla söz hakkı vererek tek tek tanışan Vali Hasan Karahan Muhtarların sorunlarını dinledi, Vali Hasan Karahan, Arıkaya,Gürsuİmamlar,Cevizli,Karabayır,Çamlıbel gibi vb. Mahallelerin Muhtarları söz alarak mahallerin ihtiyaçların giderilmesi hakkında Vali Hasan Karahan’a bilgi verdiler.

Muhtarlarla Tolantı Sonrası Belediye Başkanı Cengiz Arslan Vali Hasan Karahan’a Hatıra Tablo hediye etti.

Vali Hasan Karahan Çameli Kaymaklığını Ziyaret Etti.
Çameli gezisine kaymakamlık ziyareti ile devam eden Vali Hasan Karahan, Kaymakam Onur Özaydın’dan İlçe hakkında birifing aldı.
Ziyareti içinde Vali Hasan Karahan Hayri Dev’in Yöremize has eserlerini dinledi ve Çameli Kaymakamı Onur Özaydın Hayri Dev’in 3 telli sazını Vali Hasan Karahan’a hediye etti. Devam eden ziyaretleri içerisinde ilçe jandarma ve ilçe emniyet müdürlüğüne ziyaret ederek ayrıldılar.

Denizli Valisi Hasan Karahan, Çameli ilçesinde yapımı biten ve hizmete giren Çameli Devlet hastanesini incelemelerde bulundu.
Çameli ilçesini ziyaret eden Vali Hasan Karahan, ilçe ziyareti kapsamında ilk olarak Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ‘ı makamında ziyaret etti. Burada Başkan Arslan’dan ilçenin genel durumu ve sorunları hakkında bilgiler alan Vali Hasan Karahan, daha sonra İlçeye yeni yaptırılan ve hizmete giren Çameli Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
İncelemelerde bulunan Vali Hasan Karahan, burada hastahane yetkililerinden bilgi aldı. Tüm katları tek tek gezen Karahan, gördüğü Hastaları kısa ziyarette bulunarak geçmiş olsun dileklerini iletti , hastanenin hizmete girmesi ile birlikte Çamelili vatandaşlarımızın modern ve donanımlı bir hastanede sağlık hizmeti aldıklarını söyledi.

Denizli Vali Hasan Karahan Çameli Domatesini Beğendi.
Denizli Valisi Hasan Karahan Çameli ilçesi Yunuspınarı mahallesinde yaklaşık 5 bin metrekare kapalı alanda şu an üretimi yapılan domates serasında incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Cengiz Arslan ve Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer’den İlçedeki Kurulu ve üretime Hazır seralar hakkında bilgiler aldı. Vali Hasan Karahan Çameli Domatesini yayla seracılığında bİr numara yapıcaz dedi.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, "İnsanlar, Çameli cevizi, fasulyesi, kirazından sonra domatesinin tadına bakacak. İlçedeki 300 dönüm sera potansiyelini 5 yıl içinde, 500 dekara çıkarmayı hedefliyoruz. Bizim için örtü altı sebzeciliği önemli, Antalya Kumluca ilçesinde yaklaşık 6 bin çalışan seracı hemşehrimiz var. Bunlardaki gerekli potansiyeli alıp, alım merkezini Çameli'de oluşturacağız" dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan Çameli Elmalı mahallesinde açılan dokuma tezgahlarını ziyaret etti.
Vali Karahan halk eğitim yetkililerinden bilgiler alarak Çameli’ye mahsus kilim ve bez dokumayı Elmalı Mahallesi’nde canlandırmayı başarılmış olarak ifade etti Başkan Arslan’a
Kilim ve dokumaları bir marka haline getirmeyi ve tüm mahallelere yaymaya çalışan Cengiz Arslan El emeği, göz nuru teşekkür etmekle ödenmez. Yerel Yönetimler olarak her konuda destek sağlayacağımızı belirtiriz” dedi ve İlçe Protkolü ile yemeğe katılan Denizli Valisi Hasan Karahan Çameliye Hayran Kaldığını İfade etti.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243

banner1241