50 Lirayla Başladı, Şimdi İse...

Çameli'de 2 sene önce el harçlığı ile aldığı kokulu taş tozu ile süs eşyası yapımına başlayan ev hanımı Meltem Uğur, şimdilerde Çameli Pazarı’nda tezgâh sahibi oldu.

50 Lirayla Başladı, Şimdi İse...

Denizli’nin Çameli ilçesindeki evinde süs eşyası yapıp satan Meltem Uğur, 3 yıl kadar önce bir ailenin bebeğine baktığını, doğum yaptıktan sonra kendi bebeğine bakmaya başladığını belirtti. Bir süre sonra, evden çalışmayı düşünmeye başladığını anlatan Meltem Uğur, "İki yıl önce bebeğimin olması sebebiyle işten ayrıldım. Evde bir boşluğa düştüm, o yüzden internette araştırdım, neler yapabilirim diye. Kokulu dekoratif sabunlar ve kokulu taşlar var onlar dikkatimi çekti. Renkli, pembeli, kırmızılı, güller, çiçekler, buketler yapmaya başladım. Ufak bir mebla el harçlığı ile başladım, sadece 50 lira ile başladım" diye konuştu.
 

"YAPTIKLARIM ÇOK BEĞENİLDİ"

Taş tozundan yaptığı el işi süs ürünlerinin çevresinde beğenilmesi sonucu siparişler almaya başladığını aktaran Meltem UĞUR, "Yaptıklarım, çevremdekiler tarafından ve sosyal medyada beğenildi. Siparişler alıp, Çameli dışına bile ürünler yollamaya başladım. Kokulu taştan kişiye özel isimlikler, panolar yapmaya başladım. Çok çeşitli ürünler yaptım" dedi.
 

"HEDEFİM ÇOK YÜKSEK DEĞİLDİ"
 

Uzun süre evde el emeği ürünler hazırlayarak aile ekonomisine katkı sağladığını aktaran Meltem UĞUR, "Çocuğum büyüyünce bir pazarda tezgâh açabilir miyim diye düşündüm, bu kadar hedefim büyük değildi, beklentim bu kadar yüksek değildi ama güzel gidiyordu işler. Sonra Çameli Pazarında tezgâh açtım, ilerleyen günlerde hedefim dükkân açmak" ifadelerini kullandı.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER