HABERDENİZLİ.COM

Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, “İHA gibi saygın bir kurumun muhabirinin asılsız haber yapması şahsımı ve Çallılar’ı üzdü. Alkışlanacak projeyi gölgeletmem. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyatlarına göre 6.5 milyon TL’ye malolacak olan projeyi 2 milyon TL’ye bitireceğiz. Belediye malzemeleri alıyor, kendi işçilerimiz kanyonda çalışmaları yürütüyor. Ayrıca, Nitelikli SİT Alanı’na henüz ulaşmadık. SİT alanına çivi bile çakılmadı” dedi.

Çal Belediyesi, 2.5 ay önce Kısık Kanyonu’nu turizme kazandırmak için harekete geçti. 2009 yılında Denizli İl Özel İdaresi’nin 0 dönemde 120 milyar TL harcayarak yaptığı 130 metrelik kanyon yürüyüş yoluna ilave çalışmalarına start verildiği günden bu yana 170 metrelik yeni yürüyüş yolu yapıldı. İhlas Haber Ajansı, dün abonelerine geçtiği haberde, belediyenin SİT alanı olan kanyonu metallerle donattığını iddia etti. Bu asılsız haber üzerine açıklamada bulunan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Haberi yapan muhabir, facebook sayfasında bir çalışanımızın paylaştığı fotoğrafları kullanıp asılsız haber servisi yapması şahsımı ve Çallılar’ı derinden üzdü. Haberi yapan muhabirin işi sadece haber yapmak olsa, bize sorar ve gerçekleri öğrenirdi. Yaptığımız her çalışma için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde gerekli izinler alınmıştır ve projeye uygun şekilde çalışılmaktadır. Kanyonda bir tek ağacın dalı bile kesilmemiştir. Doğal dokuya asla zarar verilmemiştir. Kaldı ki, geçtiğimiz Nisan ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Nitelikli Doğa Koruma Alanı seçilen bölgeye ekiplerimiz henüz ulaşmamıştır. 70 metre daha yürüyüş yolu yaparsak, koruma altındaki alana ulaşmış olacağız. SİT alanında yürüyüş yolunun devam etmesi için de gerekli izin başvurularını geçtiğimiz Temmuz ayında yaptık. Uzmanlar geldi, inceleme yaptılar ve çalışmalarımızı taktir ettiler. Bu ay içerisinde de gerekli izin yazısının tarafımıza ulaşacağını söylediler” diye konuştu.

Çal’ın Başkanı Akcan:

“ZAMAN TASARRUF ZAMANI”
Başkan Akcan, ülkemizin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğini ve her kurumun tasarruf yapmak zorunda olduğunu sözlerine ekleyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü;
“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyatlarına göre şu ana kadar 170 metrelik yürüyüş yolunu ihaleyle müteahhide versek 200 bin TL harcama yapacaktık. Oysa biz şimdiye dek 68 bin TL malzeme aldık. Demir, cıvata, kereste, profil, elektrot ve epoksi gibi malzemeler ile kendi işçilerimiz çalışıyor. Yürüyüş yolu mesafesi 3.5 kilometre olacak ve yine birim fiyatlarına göre 6.5 milyon TL harcama yapılması gerekiyor. Malzemeyi kendimiz alıp, kendi işçimiz çalıştığı için bu mesafeyi 2 milyon TL gibi bir paraya yapacağız. Ayrıca, kanyonun içine aydınlatma sistemi yapılacak. Tuvaletler, otopark, kafeteryalar ve dinlenme noktaları olacak. Kanyondaki bu büyük çalışmayı 1 yılda bitirmeyi hedefliyoruz. Kanyondaki çalışmalar bittiğinde ülkemiz ve bölgemiz müthiş bir kanyona sahip olmuş olacak. Bölgemizi bu kanyon ile turizme kazandıracağız. Çalışmalar tamamlandığında turizm seyahat acentalarının yetkililerini Çal’a davet edeceğiz.”

Çal’ın Başkanı Akcan:

“İHA’YI YILLARDIR TAKİP EDER, SAYGI DUYARIM”
Çal Belediye Başkanı Akcan, İHA gibi Türkiye’nin önemli haber ajansını yıllardır takip ettiğini ve büyük saygı duyduğunu sözlerine ekleyerek, “Tekrarlıyorum; İşçimin alın teriyle ve kendi öz kaynaklarımızla hayata geçireceğimiz bu büyük projeyi kimseye gölgeletmem. Haberi yapan muhabir keşke bizlerden ya da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden bilgi alsaydı. Biz şeffaf bir belediyemiz. İstedikleri her bilgiyi kendilerine verir, belgelerini de sunardık. Hakkımızda yaratılmaya çalışılan olumsuz algı bize ters etki yapacak ve ekiplerimle birlikte daha pozitif daha verimli çalışacağız” diye konuştu.

Çal’ın Başkanı Akcan:

Çal’ın Başkanı Akcan:

Çal’ın Başkanı Akcan:

Çal’ın Başkanı Akcan: