O Sadece Başkan Değil Aynı Zamanda Taraftar

Çal Belediyespor, şampiyonluğun bir başka adayı olan Acıpayam Belediyespor’u sahasında 3-1 mağlup ederek liderliğini sürdürürken, Belediye Başkanı Fethi Akcan, maçı her zaman ki gibi taraftarların arasında izledi.

O Sadece Başkan Değil Aynı Zamanda Taraftar

HABERDENİZLİ.COM

Belediye Başkanı olmadan önce de, Çal Garası’na maddi ve manevi katkıda bulunan, daha sonra kapısına kilit vurulmuş kulübü şaha kaldıran Fethi Akcan, Kulüp Başkanı Adnan Tatar ile birlikte Çal Belediyespor’u ilçenin en önemli sosyal-kültürel ve sportif etkinliği haline getirdi.

Belediye bütçesinden yasa gereği kulübe kaynak aktaramadıklarını, bağışlarla ve ikili ilişkilerle bu sezon da şampiyonluk mücadelesi verdiklerini söyleyen Akcan, “Ben sadece Belediye Başkanı değil, fanatik düzeyde Çal Garası taraftarıyım. Maçları da her zaman taraftarın içinde izlerim. Bazıları belediye kaynaklarını futbola harcadığımızı iddia ediyor, dedikodu yapıyor. Belediye bütçesinden kuruş harcama yapmıyoruz. Çal Belediyespor, sadece Çal’ın değil, bölgenin en önemli markası ve tanınan kurumu haline geldi. Her maçımızı ortalama 1500 kişi izliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz spor yapıyor” dedi.

İLK YARI HAFTAYA BİTİYOR
Çal Garası taraftarı, futbolcular ve yöneticiler Acıpayam Belediyespor galibiyetinin ardından büyük sevinç yaşadı. Çal Belediyespor, ilk yarının son maçında hafta sonu deplasmanda Yeşil Çivril Belediyespor’a konuk olacak. Siyah-Beyazlı ekip, bu maçı da kazanıp ilk yarıyı lider tamamlamanın hesaplarını yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER