Menderes Yolu Çadır Kent Oldu

Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü dün Çal ilçesinden başlayarak Pazar günü Güney Şelalesinde bitecektir. Bölgenin doğa sporlarına uygunluğunu ekolojik turizm için büyük potansiyele sahip olduğunu farkındalık yaratmak ve gençleri dağcılık sporuna teşvik etmek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katılan 400den fazla dağcı, dün akşam kamp kurdular.

Menderes Yolu Çadır Kent Oldu

3 günde Büyük Menderes, Adıgüzeller Barajını, tarihi ve kültürel yerler, orman ve kayalık bölgelerden oluşan 75 kilometrelik parkuru yürüyecek olan maceracıların ilk kamp yeri Çal ilçesinin Bahadınlar Mahallesi oldu. 400 den fazla dağcı burada kamp kurarak akşam yemeği sırasında uzun kuyruk oluşturdu.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Dağcıların yemek ve su ihtiyaçlarını karşıladık. Kurdukları çadırlar Yörük ortamını aratmadı. Bu yürüyüşe katılıp, bölgemizin tanıtımına katkı koyan tüm maceracı dağcılara teşekkür ederim. Ulusal Menderes Yolu Yürüyüşü, geleneksel hale gelmelidir” diye konuştu.

Yürüyüşe katılanlar bu akşam ilk kamp yerine 25 kilometre uzaklıkta olan Kabalar mahallesinin yakınlarında Saz deresi mevkiye çadır kuracaklar. Cumartesi günü de Gözler’e kamp kuracak olup dağcılar, Pazar günü sabah saatlerinde Güney Şelalesine ulaşacak ve yürüyüşleri sona erecek. Yürüyüşe katılan dağcılara Güney Şelalesi’de sertifikaları verilecek.


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER