Kapıya Gelen Dolandırıcıya, Altınlarını Kendi Elleriyle Verdi

Denizli’nin Çal ilçesinde Süleyman Bozkurt 48 isimli çiftçinin evine giden dolandırıcılar, eşini aldatıp evdeki altınları alıp kayıplara karıştı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Güvenlik güçleri sürekli uyarıyor. Ancak, yine de istenmeyen olaylar oluyor. Vatandaşlarımız uyanık ve duyarlı olsun” dedi.

ÇAL 26.12.2019, 11:38 26.12.2019, 12:11
Kapıya Gelen Dolandırıcıya, Altınlarını Kendi Elleriyle Verdi
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nde dün Çarşamba öğle saatlerinde çiftçilik yapan Süleyman Bozkurt’un evinin kapısını çalan bir kişi Bozkurt’un eşi Rukiye Bozkurt’a, “Eşiniz yakın zaman da tüfek ruhsatı almış. Evdeki altınların içinde de hırsızlık malı varmış. Hepsini ver, jandarma karakoluna götüreceğiz. Eşiniz de karakolda bekliyor. Strese girmeyin. Altınlar incelenecek ve eşinize teslim edilecek” diyerek, evdeki takıları istedi.

Paniğe kapılan Rukiye Bozkurt, piyasa değeri 30 bin liranın üzerinde olan altınları eve gelen genç adama verdi. Genç adam kısa sürede kayıplara karıştı. Bir süre sonra Süleyman Bozkurt eve gelince dolandırıldıklarını anladılar. Bozkurt çifti hemen jandarmayı aradı. Çal jandarması güvenlik görüntüsünden mahalleye giriş ve çıkış yapan plakasız bir otomobil belirledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAŞKAN; “VATANDAŞLARIMIZ SAHTEKARLARA İNANMASIN”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, olayı duyunca çok üzüldüğünü söyleyerek, “Gerek polis gerek jandarma SMS yoluyla, afişlerle, duyurularla, medya yoluyla sürekli uyarılarda bulunuyor. Özellikle kendisini kamu görevlisi olarak tanıtan sahtekarlar ve dolandırıcılar insanlarımızın canını yakıyor. Vatandaşlarımız, uyanık ve duyarlı olmalıdır. Bir çok mahallemizde nüfus azaldı. Mahallelerde yaşlı insan çok. Bu dolandırıcılara karşı herkes uyanık olsun. En küç ük şüpheye kapılan jandarma ve polisi arasın. Altın ve para isteyen şahıslar anında kolluk kuvvetlerine bildirilsin. Sadece dolandırıcılara karşı değil, hırsızlara karşı da uyanık olalım” uyarılarında bulundu.

Kapıya Gelen Dolandırıcıya, Altınlarını Kendi Elleriyle VerdiKapıya Gelen Dolandırıcıya, Altınlarını Kendi Elleriyle Verdi

Yorumlar (0)