Hedef: Türkmen Ve Yörük Kültürünü Yeni Nesle Aktarmak

Denizli’nin Çal ilçesinde bu  yıl 3’üncü düzenlenecek deve güreşi etkinliklerin tanıtımı için bir basın toplantısı düzenleyen Çal Belediye başkanı Fethi Akcan, “bu makamlarda olduğumuz sürece Yörük ve Türkmen kültürünü yaymak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına  elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Hedef: Türkmen Ve Yörük Kültürünü Yeni Nesle Aktarmak

HABERDENİZLİ.COM

11 Mart Pazar Günü Çal’da 3’üncü deve güreşleri düzenlenecek. Düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi vermek için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen Çal Belediye başkanı Fethi Akcan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla tüm kadınları tebrik etti. Son yıllarda kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddette büyük bir artış yaşandığını ifade eden Akcan, "Bu  olaylar toplumun nasıl bir çöküntü yaşadığını gösterdiğine inanıyorum. İnşallah  bu olaylar  2018 yılında bitip analarımızın, bacılarımızın ve kardeşlerimizin mutlu olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

DEVE GÜREŞLERİYLE GEÇMİŞLE BAĞ KURUYORUZ

Önüöüzdeki Pazar günü düzenlenecek 3’üncü deve güreşleri hakkında da bilgiler veren Akcan, organizasyona Türkiye’nin farklı bölgelerinden 90 devenin katılacağını ifade etti. Bu ve buna benzer organizasyonlarla Yörük ve Türkmen kültürünü yaşattıklarını belirten Akcan, “ Bu etkinliklerle hem geçmişimizi unutmuyoruz hem de geçmiş ile gelecek arasında bir bağ kuruyoruz. Ben bu geleneklerin yaşaması taraftarıyım. Biz de buralarda olduğumuz müddetçe  Yörük ve Türkmen kültürünü yaymak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına  elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243