Fethi Akcan Sürpriz Yaptı

Denizli’nin Çal ilçesinde engelli iki gence, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Belediye Başkanı Fethi Akcan sürpriz yaptı. 

ÇAL 03.12.2018, 14:35
Fethi Akcan Sürpriz Yaptı

Haberdenizli.com

Denizli’nin Çal ilçesinde engelli iki gencin yüzü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın yaptığı sürprizle güldü. Başkan Akcan, Çalçakırlar Mahallesi’nden Ali Ekber Şahin ile İsabey Mahallesi’nden Özlem Perçin’e tam otomatik tekerlekli akülü sandalye hediye etti.

21 yaşındaki Özlem Perçin  ile 20 yaşındaki Ali Ekber Şahin’in bir süredir kullandıkları yarı otomatik tekerlekli sandalyelerin yıprandığını ve sık sık arıza yaptığını duyan Belediye Başkanı Fethi Akcan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle iki gence sürpriz yaptı. Tekerlekli sandalye ile Çal Çakırlar’a giden Akcan, Ali Ekber Şahin’e tam otomatik tekerlekli sandalyeyi kendisi teslim etti, gönlünü aldı. 

Çok sevinen Ali Ekber Şahin, “Başkanımdan Allah razı olsun. Bu özel günde bana büyük jest yaptı. Çok mutlu oldum” dedi.

Fethi Akcan Sürpriz Yaptı

'Engellilere Pozitif Ayrımcılık Yapıyoruz'

Belediye ekipleri de İsabey Mahallesi’ne giderek, Özlem Perçin’e akülü tekerlekli sandalyeyi teslim etti. Başkan Akcan, “Biz, engelli vatandaşlarımızı sadece Engelliler Günü’nde değil, her zaman hatırlıyoruz. Çocuklara, kadınlara ve engellilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Her insan, potansiyel engellidir. Maalesef iş kazaları ve trafik kazalarında her yıl binlerce insanımız engelli olabiliyor. Yerel yönetimler olarak bizlerin ve hükümetlerin engelliler için daha çok çalışması, onların önündeki engelleri kaldırması gerekiyor” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
26
açık