Ekipler Sabaha Kadar Karla Mücadele İçin Çalıştı

Denizli’nin Çal ilçesinde son yılların en etkili kar yağışı oldu. Belediye Başkanı Fethi Akcan’da ekipler gibi sabaha kadar uyumadı ve karla yapılan mücadeleyi organize etti.

Ekipler Sabaha Kadar Karla Mücadele İçin Çalıştı

HABERDENİZLİ.COM

Çal’da bazı bölgelerde kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı. Kar yağışı dün saat 17.30 sıralarında başladı. Saatlerce süren yağmur yağışının ardından etkili şekilde başlayan ve devam eden kar yağışı kısa sürede yolların kapanmasına neden oldu. Etkili yağan kar hayatı felç ederken, Çal Belediyesi ekipleri 6 kepçe ve iş makinaları ile harekete geçti. 
Vatandaşların mağdur olmaması için yoğun bir çaba içine giren ekipleri Belediye Başkanı Fethi Akcan organize etti. Ekipler, sabaha kadar çalışarak yılların açık kalmasını sağladı. Başkan Akcan, “Çal’da son yılların en etkili kar yağışı oldu. 34 mahallemizde başta ana yolların açık kalmasını sağladık. Sonra tali yollara girdik. Yetişebildiğimiz tüm noktalara yetiştik. Bugün de don tehlikesi var. Bunun için tuzlama çalışması yapacağız. Sabahın ilk ışıklarına kadar canla başla çalışan ekibimizi kutluyorum” dedi.

Ekipler Sabaha Kadar Karla Mücadele İçin Çalıştı


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Özen
Kenan Özen - 6 ay Önce

Karla mücadelede emeği geçen tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.

SIRADAKİ HABER