Denizli'de Dolandırıcılar JASAT'tan Kaçamadı

Çiftçinin evindeki altınları “Jandarmayım” diye dolandıranları özel JASAT Timi yakaladı.

ÇAL 27.12.2019, 14:37 27.12.2019, 16:11
Denizli'de Dolandırıcılar JASAT'tan Kaçamadı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Çal ilçesine bağlı Aşağıseyit Mahallesi’nde çiftçilik yapan Süleyman Bozkurt’un eşi Rukiye Bozkurt’a kendisini jandarma olarak tanıtan ve evdeki altınları alıp kayıplara karışan 1 kişi ile ona yardımcı olan 4 kişi Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından yakalandı. Altınları bulunan Süleyman Bozkurt, “Devletimiz sağolsun, varolsun. Jandarmaya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aşağıseyit Mahallesi’nde önceki gün Süleyman Bozkurt’un evde olmadığı saatte evine giden bir kişi, Bozkurt’un eşi Rukiye Bozkurt’a, “Jandarmada görevliyim. Eşiniz karakolda. Evdeki altınların içinde çalıntı altınlar var. İncelememiz gerekiyor” dedi. Bunun üzerine Rukiye Bozkurt’ta paniğe kapılıp, altınları kendisini jandarma olarak tanıtan kişiye verdi.

Olayın ortaya çıkmasıyla jandarma kapsamlı soruşturma başlattı. Aşağıseyit’e gelen plakasız beyaz renkli otomobil bazı bölgelerdeki güvenlik kameralarından tespit edildi. Gerekli istihbarat çalışmasını yapan jandarma olaya karışan 4 kişinin Denizli kent merkezinde olduğunu belirledi. Yakın takibe aldılar. Şüpheli 4 şahıs Atatürk Caddesi’nde Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından kıskıvrak yakalandı.

Zanlıların bugün ifadeleri alındı. Bir kuyumcuya sattıkları altınlar kuyumcudan alındı. 4 kişi yarın Çal Adliyesi’nde mahkemeye çıkartılacak. Sanıkların yakalanmasına ve altınlarının bulunmasına çok sevinen Süleyman Bozkurt, “Devletimiz sağolsun, varolsun. Jandarmaya çok teşekkür ediyorum. 24 saat geçmeden zanlılar yakalandı. Psikolojim bozulmuştu” yorumunda bulundu.

Yorumlar (0)