banner1576

Başkan, Personelini Uyardı

Denizli’nin Çal ilçesinde Belediye Başkanı Fethi Akcan, korona virüs nedeniyle bir süredir ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi katkıda bulunduklarını, aynı yardımların Ramazan Ayı içinde de devam edeceğini söyleyerek, ilginç bir çıkışta bulundu.

ÇAL 28.04.2020, 14:45
Başkan, Personelini Uyardı
banner1551

HABERDENİZLİ.COM

Akcan, “Bir elin verdiğinden diğer elin haberi olmayacak. Yardım ettiğimiz dar gelirli insanların fotoğrafı ya da görüntüleri bir yerlerde görünmeyecek. Fotoğrafları ya da görüntüleri çekilmeyecek. Buna sebep olan personelim olursa canlarını yakarım” dedi.
Bazı kurumların ihtiyaç sahibi insanlara yaptığı yardımı sosyal medyada, yaygın medya da yayınladığını ya da yayınlanmasını sağladığını söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, bu durumun üzücü olduğunu söyledi. 2014 yılından bu yana Çal Belediyesi’nin de dar gelirli insanlara ayni ve nakdi katkıda bulunduğunu, bu durumun korona virüs döneminde daha da gündeme geldiğini söyleyen Akcan, personeli ile toplantı yaptı ve uyarılarda bulundu. Başkan Akcan, “Hz.Peygamberimizin de yardımlaşmak ile ilgili hadisi vardır. ‘Sağ elin verdiğini sol el görmemelidir’ diye buyurmuşlardır.  Bir elin verdiğinden diğer elin haberi olmayacak. Yardım ettiğimiz dar gelirli insanların fotoğrafı ya da görüntüleri bir yerlerde görünmeyecek. Hiç kimsenin fotoğrafı ya da görüntüsü çekilmeyecek. Buna sebep olan personelim olursa canlarını yakarım. Bu güne kadar personelimiz bu konuyla ilgili oldukça titiz davrandı. Bundan sonra da titiz davranacaklarına eminim” diye konuştu.
Akcan, dezenfe çalışmaları ile maske dağıtımlarının aralıksız devam ettiğini sözlerine ekleyerek, “Tüm dünyanın korona virüs belasından kısa sürede kurtulmasını diliyorum. Türk milleti de, devleti ile el ele omuz omuza bu beladan kurtulacaktır. Unutmayalım; Biz bize yeteriz.” dedi.


 

banner1527
Yorumlar (0)
34°
açık
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi