9 Yıl Sonra Ziraat Odası Açıldı

Denizli'nin Çal ilçesi Ziraat Odası’nın İsmailler Mahallesi’ndeki hizmet binası törenle hizmete girdi. 

9 Yıl Sonra Ziraat Odası Açıldı

Haberdenizli.com

Denizli'nin Çal ilçesi İsmailler Mahallesi’nde hizmete giren, 5 binin üzerinde üyesi olan Ziraat Odası’nın açılışında konuşan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bir başkan arsa aldı, bir başkan bina yaptı, bir başkan da hizmet binasının açılışını yaptı. Emeği geçenleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

9 Yıl Sonra Ziraat Odası Açıldı

Çal Ziraat Odası’nda 9 yıl önce başkanlık koltuğunda oturan İsmail Koçal döneminde Ziraat Odası Hizmet Binası yapılması için İsmailler Mahallesi’nde arsa alındı. Daha sonra başkanlık koltuğuna oturan Ömer Ayhancı, binanın kaba inşaatını bitirdi. 5 katlı binanın zemin katı hizmet binası, üst katları da 24 apartın yer aldığı konaklama yeri olarak dizayn edildi. Ardından Ahmet Haşim Çil başkan oldu. Geçtiğimiz günlerde binanın zemin katı hizmet binası olarak tamamlandı.

Yapılan açılış törenine Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kula, İl Tarım Müdür Yardımcısı Necdet Demir, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. 

Törende konuşan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Sera projesini başlattığımızda, Ziraat Odası eski başkanı Ömer Ayhancı şahsıma, ‘Ziraat Odası binası beni yedi, seracılıkta senin başını yiyecek’ demişti. Yönetimlerde risk almak gerekiyor. Risk almaz isen hizmet yapamazsın. Ziraat Odası’nın hizmete girmesinde arsayı alan, inşaatı yapan, açılışı yapan başkanlara teşekkür ediyorum. Memleket için bir tuğla koyandan da, her türlü katkıyı verenden de Allah razı olsun. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243