5 Yıldız 10 Numara Kurban Hizmeti

Çal Belediyesi tarafından yaptırılan 3500 metrekarelik toplam alana sahip olan canlı hayvan pazarı, geçtiğimiz günlerde hizmete girdi. Bedelsiz olarak hizmet veren hayvan pazarında Kurban Bayramı’na sayılı günler kala büyük hareketlilik yaşanıyor.

ÇAL 12.07.2021, 11:27 12.07.2021, 11:28
5 Yıldız 10 Numara Kurban Hizmeti
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Belediye Başkan Vekili Hüseyin Süren ile Meclis Üyesi Mustafa Yüksel, canlı hayvan pazarına giderek, incelemede bulundu, vatandaşlarla sohbet ettiler. Belediye ekipleri, vatandaşlara pilav ve ayran ikramında bulundu.  Yine bayram gününe kadar çay ve su servisi bedelsiz olarak yapılmaya devam edecek.

Gerek hayvan satıcıları, gerekse alıcılar canlı hayvan pazarında verilen hizmetin 5 yıldız 10 numara olduğunu belirterek, teşekkür ettiler. Belediye Başkan Vekili Hüseyin Süren, 3500 metrekare alanı olup, 1200 metrekaresinin kapalı alan olan8 canlı hayvan pazarının Çal’a çok yakıştığını söyledi.  Süren, “Çal Belediyesi olarak Çal’a önemli bir hizmette bulunduk. Canlı hayvan pazarının hemen yanında bulunan mezbahane de 2 ya da 3 ay içinde hizmete girdiğinde tesis komplike şekilde hizmet verecek. O zaman Çal’da bölgenin en önemli hayvan pazarlarından biri kurulmuş olacak. Önümüzdeki aylarda Çal’da canlı hayvan pazarı sayesinde önemli bir ticari hareketlilikte yaşanacaktır” diye konuştu.

Yorumlar (0)