Güneyli Çiftçilerden Mehmetçik'e Destek

Denizli'nin Güney ilçesinde çiftçiler, TSK Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla kekik ve süt gelirini Mehmetçik Vakfına bağışladı.

Güneyli Çiftçilerden Mehmetçik'e Destek

HABERDENİZLİ.COM (AA) Güney Kaymakamlığının öncülüğünde Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla 2 Mart'ta başlatılan "Güney Mehmetçiğin Yanında" bağış kampanyasının sona ermesi dolayısıyla Aydoğdu Mahallesi'nde tören düzenlendi.

Çiftçilerin bu yılki kekik hasadı ve süt işletmesinden elde ettikleri gelirle destek verdikleri kampanyada toplanan 26 bin lira Mehmetçik Vakfının hesabına yatırıldı.

İlçe Kaymakamı Fatih Bayram, törende, kampanyaya katılan tüm Güneylilere teşekkür etti.

Bir hafta gibi kısa bir sürede ilçe merkezi ve diğer mahallelerdeki Güneylilerin özverili çalışmalarıyla 26 bin liralık bağış toplandığını belirten Bayram, şunları söyledi:

"Toplanan bağışlar, Mehmetçik Vakfının hesabına aktarıldı. Bu cidden bize gurur veriyor, onur veriyor. Çünkü bu millet milli, manevi duygularla bu tür zamanlarda şahlanmasını çok iyi biliyor. Askerimiz orada ülkemize hain planlar kuran teröristlerle savaşırken burada da elinden ne gelebilir, ne katkı sağlayabilirim diye herkes düşünüyor. Hamdolsun gördüğümüz tablo şu ki, bizi hiç kimse yıldıramaz, hiç kimse bu ülkenin bir karış toprağına elini süremez, her şartta söylüyoruz, milletimiz de bunu her şartta gösteriyor. Afrin'de mücadele veren ordumuza başarılar diliyorum."

İlçe Müftü Vekili Sedat Çakar, etkinliğe katılan vatandaşlarla Mehmetçik için dua etti.

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243