Doğan, 'Yörede Maden Suyu Fabrikası Kuracağız'

AK Parti Buldan Belediye başkan aday adayı Doğan bir televizyon programına katıldı. Doğan, Buldan maden suyunu olası başkanlığı döneminde değerlendireceğini söyledi.

BULDAN 29.11.2018, 10:17 29.11.2018, 10:20
Doğan, 'Yörede Maden Suyu Fabrikası Kuracağız'

Haberdenizli.com

AK Parti Buldan Belediye başkan aday adayı İskender Doğan bir televizyon programına katıldı. Doğan burada yaptığı konuşmada içme deresinde, yer altından çıkan maden suyunun boşa aktığını söyleyerek “Bu suyu mutlaka değerlendireceğiz. Yörede kuracağımız maden suyu fabrikası ile tüm Türkiye’ye pazarlayacağız” dedi.

'Buldan Maden Suyunu Şişeleyeceğiz'

Aday adayı Doğan şunları kaydetti: “Dönemin yöneticileri İçme deresinde yer altından, kendiliğinden çıkan maden suyunu, çok cüzi fiyata bir firmaya satmışlar. Bu firma şimdi iflas etmiş. Suyumuz boşa akıyor, İşte bu doğal hazinemizi, AB fonlarını kullanarak, şirket kurarak değerlendireceğiz. Derenin eteklerinde kurulacak bir fabrika da Buldan maden suyunu şişeleyeceğiz. Bu sayede, suyun özelliği de kaybolmayacak. İnsanlarımız Buldan maden suyunu gönül rahatlığıyla tüketecek. Aynı zamanda, burada en az 50 - 100 kişi çalıştırıp, istihdam oluşturacağız.”

İskender Doğan, “Buldan maden suyu mide, bağırsak, böbrek ve cilt rahatsızlığını tedavi edici özelliğine sahiptir. Tabiri caizse şifalıdır. Böylesine değerli bir suyun kaybolmasına gönlümüz razı değil” ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
18
parçalı bulutlu