Denizli'de kamplumbağa ve kedilerin dostluğu

Denizli'nin Buldan İlçesinde Alaaddin Türkmen’in eğittiği kaplumbağa ile kedilerin dostluğu görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

HABERDENİZLİ.COM

Buldan’ın Çaybaşı Mahallesi Bulak sokakta oturan Alaaddin Türkmen, geçen yıl yaz başında bahçesine gelen kaplumbağaya ilgi gösterdi. Ona yiyecek vererek yakınlık kurdu. Kaplumbağa da bu ilgiye kayıtsız kalmadı ve bahçeden ayrılmadı. Türkmen’in bu yıl doğan yavru kedileri ile anneleri de bu dostluğa ortak oldular. Kediler ve kaplumbağa Alaaddin Türkmen’in ortaya koyduğu yemek kabından beraberce yemeye başladılar.

Genelde ürkek bir hayvan olan ve herhangi bir durumda derhal başını içine çekerek kendini dışarıya kapatan bir hayvan olan kaplumbağanın Alaaddin Türkmen ve kedileri ile olan bu dostluğu görenleri de hayretler içinde bırakıyor. “Geçen sene yaz başında bahçemde gördüğüm bu kaplumbağaya sevdiği yiyeceklerden verdim. Önceleri korktu ve kaçtı. Ancak benim olmadığım zamanlarda o yiyecekleri yemeye başladı.“ diyen Türkmen, zaman içinde kendisinden de kaçmamaya başladığını belirterek şunları söylüyor: “İlerleyen günlerde elimden de yemek yemeye başladı. Dostluğumuza bu yıl doğan yavru kedilerim ve anneleri de ortak oldular. Kaplumbağa, benim yanımda gördükleri kedilere hiç yabancılık çekmedi. Onlarla birlikte gezmeye, onlarla ayni kaptan yemek yemeye başladı. Genellikle peynir ekmeği çok seviyorlar. Biz artık kaplumbağam, kedilerim ve ben çok iyi dost olduk. Kaplumbağama şu ana kadar herhangi bir isim vermedim.”

Kaynak: Buldandayasam.net

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER