Denizli'de inek kurtarma operasyonu (Video Haber)

Denizli’nin Buldan ilçesinde, besihane çıkışında ızgaranın kırılması sonucu foseptik kuyusuna düşen bir inek, çalışma sonunda kurtarılarak diğer ineklerin yanına bırakıldı.

HABERDENİZLİ.COM

Edinilen bilgiye göre olay Denizli’nin Buldan ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde süt çiftliğinde bulunan inek, çiftlikteki ızgaranın kırılması sonucu 3 metrelik foseptik toplama kanalına düştü.

Çiftlik çalışanları ineği kurtarmaya çalışsa da başarılı olamayınca Denizli Büyükşehir İtfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Buldan ve Kayalık şubesi ekipleri, ineğin yanına indi.

Balçıktan dolayı büyük zorluklar yaşayan itfaiyeciler, halatları ineğe bağladı. Kepçenin de yardımıyla inek çalışmanın sonucu kuyudan çıkarıldı.

Kuyudan çıkarılan inek itfaiye ekipleri tarafından suyla temizlenirken, kuyuya inen itfaiyeciler de yine aynı suyla üzerlerindeki hayvan atıklarından arındılar. Çiftlik sahipleri itfaiye çalışanlarına teşekkür ederken, ineğin daha sonra veteriner hekim tarafından muayene edileceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER