Buldanlı Kadınlar ATA’sına Koştu

CHP, kadınların seçme ve seçilme haklarını elde etmesinin 83. yıldönümü olan 5 Aralık’ta Ankara’da 50 bin kadın ile Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması gerçekleştiriyor.

Buldanlı Kadınlar ATA’sına Koştu

Türkiye’nin dört bir yanından on binlerin katılımı ile gerçekleşecek olan büyük buluşma, Ankara Arena Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak. Bu büyük buluşmaya Buldan’dan 3 otobüs dolusu kadın katılıyor.

CHP Buldan Kadın Kolları tarafından organize edilen büyük buluşmaya çok sayıda kadın müracaat etti. 3 otobüsle sınırlandırılan konvoy CHP parti binası önünden başta Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay olmak üzere, CHP Buldan İlçe Başkanı Musa Ünsal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından uğurlandı.

“Kadınım, hakkım var. Yaşam benim, seçim benim. Ben Seçerim” sloganı ile düzenlenen buluşmada seçilmiş kadınlar, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve anneler de konuşmalar yapacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı buluşmada, CHP’nin haftalık olağan Grup Toplantısı da yapılacak.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra ise 50 bin kadın ile Arena’dan Anıtkabir’e yürünecek.

On binleri bir araya getirecek buluşmaya Türkiye’nin önde gelen çok sayıda ismi de davet edildi. Rahşan Ecevit, Sevinç İnönü, Olcay Baykal, Muazzez İlmiye Çığ, Ayşen Gruda, Sıla Gençoğlu, Sezen Aksu, Candan Erçetin, Türkan Şoray, Gülse Birsel ve gezi direnişinde hayatını kaybedenlerin aileleri gibi kamuoyunun yakından tanıdığı birçok isim Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması’na davet edildi.

Kaynak: Buldan da Yaşam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243