banner1348

Buldan’da Kapalı Pazar Yeri İnşaatı Törenle Başladı

Uzun yıllardan beri dillendirilen ancak bir türlü inşaat aşamasına gelemeyen kapalı Pazar yeri nihayet gerçekleşiyor. Buldan Cumhuriyet mahallesinde daha önce kapalı pazaryeri olarak yapılan, ancak alt katının bir kısmının dışında diğer bölümlerinin dükkanlar haline getirilerek satılan ve pazaryeri olarak hizmet veremeyen 3136 m2’lik binanın 1. Katı uzay çatı sistemi ile kapanacak ve bu kat tamamen pazaryeri olarak kullanılacak. 

Buldan’da Kapalı Pazar Yeri İnşaatı Törenle Başladı

Haberdenizli.com

Buldan pazarının kurulduğu Perşembe günleri Pazar yeri olarak hizmet verecek olan bina, diğer günler otopark, Cumartesi-Pazar günleri de düğün salonu olarak kullanılacak. Kapalı pazaryerinde bir adet çay ocağı ile tuvaletler yer alacak. 

Buldan’da Kapalı Pazar Yeri İnşaatı Törenle Başladı

Pazar yerinin çatısına güneş panelleri döşenecek ve bina kendi elektriğini üretecek. Fazla elektrik de satılacak. 
Kapalı Pazar yeri inşaatının başlanması nedeniyle düzenlenen törene Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı, CHP Baklan Belediye Başkan Aday Adayı Sevgi Tuyji, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Buldan Belediye Meclisi üyeleri ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, törene katılanlara teşekkür ederek, Buldan’ın kanayan bir yarasına parmak bastıklarını, çalışmaların çok kısa bir zamanda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirterek, “Ne yapıyorsak insanlarımızın rahatı için yapıyoruz” dedi.  

Buldan’da Kapalı Pazar Yeri İnşaatı Törenle Başladı

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER