banner1348

Buldan Denizli 11. Komando Tugayı'na Talip

15 Temmuz’da yaşanan başarısız darbe girişimi sonrası, hükümet bazı tedbirler almaya başladı. Bu tedbirlerden biri de şehir içinde kalan askeri birliklerin şehir dışına taşınması idi. Bizzat hükümet sözcüleri bu konuda açıklamalarda bulundular.

Buldan Denizli 11. Komando Tugayı'na Talip

Denizli 11. Komando Tugayı da bu taşınması beklenen askeri birliklerden biri. Şehrin büyümesi ile adeta şehrin ortasında kalan 11. Komando Tugayı’nın Tümgeneral İlhan Özcan Kışlası’nı n bir başka yere taşınması gündemde.

Buldanlılar 11. Komando Tugayı’nın Buldan’a taşınmasını istiyorlar. Daha önce 11. Motorlu Piyade Tugayı olan ancak daha sonra komando tugayına çevrilen tugay için Buldan’ın çok uyumlu olduğunu söyleyen Buldanlılar, “özellikle İçme Deresi üstleri, Kumralı Tepesi civarı, Yayla’ya giden orman komando eğitimleri için çok uygun. Buradaki araziler de Orman Bakanlığı’na ait. Çok kolaylıkla bu yerleşim gerçekleşebilir. Biz Buldanlılar olarak Tugayımızı Buldan’a gelmesinden büyük mutluluk duyarız” diyorlar.

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 17:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rauf
Rauf - 3 yıl Önce

Çal ilçesi hem coğrafi konum olsun hem arzı bakımından olsun ve Çal ilçesinin gelişimi bakımından olsun Çal ilçesine verilmeli

SIRADAKİ HABER