Buldan'da Doğalgaz İçin Ön Hazırlıklar Başladı

Denizli'nin Buldan lçesine doğalgazın gelmesi için ön hazırlık çalışmalarına başlanıldı. Çalışmalarkapsamında OTAŞ Komisyon Başkanı Alperen Altıparmak ile BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nden Harita Teknisyeni Yücel Bayık Buldan’ı ziyaret etti.

BULDAN 24.02.2021, 13:21 24.02.2021, 16:25
Buldan'da Doğalgaz İçin Ön Hazırlıklar Başladı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde yaşayanların yıllardan beri hayalini kurduğu doğal gazın getirilmesiyle ilgili çalışmalara başlanıldı.

Buldan’da bir süredir ön etüt çalışmasını sürdüren BOTAŞ yetkilileri, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen ile Belediye Meclis üyeleri ve İmar ve Şehircilik Müdürü Ekrem Uludağ’ında katıldığı ziyarette, Buldan’a doğal gaz verilmesiyle ilgili ön etüt çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Edinilen bilgilere göre, Buldan’a getirilmesi düşünülen doğalgaz için boruların döşenmesinde farklı güzergâhları değerlendiriliyor. Bu amaçla Bostanyeri, Bölmekaya ve karayolu ile üzüm bağlarının
olduğu bölgelerin tarım alanı dışında yer alan bölgelerle birlikte farklı güzergâhların hangisinin elverişli olacağı konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

kaynak buldandayasam

Yorumlar (0)