Buldan'da 6 Tane Yeni Su Kuyusu Açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Buldan ilçesinde 6 adet yeni içme suyu sondaj kuyusu açarak, bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısına son verdi.

Buldan'da 6 Tane Yeni Su Kuyusu Açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Buldan ilçesinde yaşanan su sıkıntısına son vermek için başlattığı çalışma tamamlandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ ekipleri, yaşanan kuraklık nedeniyle Buldan’da 4 adet içme suyu sondaj kuyusunda debilerin azaldığını ve pompa arızaları nedeniyle bölgede içme suyu sıkıntısı olduğunu belirleyerek harekete geçti. Projenin tamamlanmasının ardından sorunu çözmek için hemen harekete geçen Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Buldan’da 6 adet yeni içme suyu sondaj kuyusu açtı. Bölgede yaşanan su sıkıntısına son vermek için başlatılan çalışma kapsamında 6 adet sondaj kuyusundan toplam 104 lt/sn su elde edildi. Yeni sondaj kuyularından elde edilen suyun dağıtımı için ise 4500 metre içme suyu hattı, 2 adet trafo, 12 adet beton direk, 1550 metre elektrik iletim hattı yapıldı. 

İHTİYACI GİDERECEK GÜCE VE KAPASİTEYE SAHİBİZ

Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin kent genelinde olduğu gibi Buldan merkez ve mahallelerinde de çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan’da kuraklık ve sondaj kuyularında yaşanan arızlalar nedeniyle meydana gelen içme suyu sorununun çözüldüğünü ifade ederek, “Çalışmanın ardından kaliteli içme suyunu Buldan halkımızın hizmetine sunduk. Denizli’nin hangi bölgesinde neye ihtiyaç varsa tamamını gidereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243